website Skip to content

⭐ Black Friday İndirmleri Başladı ⭐ Aynı Gün Teslimat ⭐

Contigo termos kaç saat sıcak tutar? - Termos Dünyası

Contigo termos kaç saat sıcak tutar?

Contigo termos satın almaya karar verdiğinizde kaç saat sıcak tutma özelliği başlıca kriterlerinizden biridir. Öte yandan termosun tasarımı, büyüklüğü gibi etkenler, bir termosu seçmeden önce temel olarak karar verilmesi ana özelliklerin başında gelmektedir. Bu yazımızda Contigo termos kaç saat sıcak tutar sorusunun cevabını ele alacağız.

Termosların içerisindeki sıvıyı sıcak ya da soğuk tutma aralığı markaya ve modele göre değişir. Biz bu yazıda Contigo markasının termoslarını ele alacağız. Hangi modelin ne kadar saat sıcak ve soğuk tutma özelliği olduğundan bahsedeceğiz. Sen de kendin için beklediğin özelliği belirleyebilirsin.

Örneğin kampa giderken kullanacaksan tabi ki daha uzun saatlere ihtiyacın var ancak gün içerisinde kullanacaksan 8-10 saat muhafaza özelliği yeter ve artar bile. Haydi şimdi Contigo termosların ısıyı tutabilme kapasitesine göz atmaya!

Termos özelliği nasıl sağlanır?

Contigo termos kaç saat sıcak tutar sorusuna net bir cevap vermek pek de mümkün değil. Çünkü hacim, kapak teknolojisi ve ürün boyutuna göre performansta değişiklik meydana gelmektedir. Peki termos özelliği nasıl sağlanır?

Termosların çalışma prensibi içerisine konan sıvının (sıcak ya da soğuk fark etmez) ısısının muhafaza edilmesidir. Termosların temel mantığı iç ve dış yüzeydeki hava temasını kesmesidir. Bunun içinde vakum teknolojisi kullanılır. Hava ile temas etmeyen içecek ise hangi ısıdaysa uzun saatler o şekilde kalabilir.

 

Contigo Termal Vakumlu Paslanmaz Çelik Termos Bardaklı 1.2 L.

Bu set şu an Termos Dünyası'nda indirimde!

729 TL yerine 576 TL

İndirimli Satın Al

Sızdırmaz kapak!

35 saat sıcak, 60 saat soğuk

Kolay temizlenir leke tutmaz dış yüzey

 

 

Hava teması başladığı an ısı alışverişi gerçekleşir ve içeceklerin ısısı değişir. Bu hepimizin çocukken öğrendiği kolay bir bilgidir. Termos üretim firmaları ise bu kolay bilgiden yola çıkarak teknik detayları işin içine dahil ettiler ve birbirinden şık termos modellerini hayatımıza dahil ettiler. Adeta hayat kurtarıcımız olan termoslar yalnızca kahvenin sıcak kalmasına veya viskinin soğuk kalmasına mı yarıyor? Elbette hayır. Fakat termosunuzun daha uzun ömürlü olması için süt gibi yağlı ve yoğun içeceklerde kullanmamanızı öneririz. 

Contigo Termal Vakumlu Paslanmak Çelik Termos 1.2 L

Contigo termoslar vakumlu yalıtım özelliği sayesinde son günlerde annelerin de tercihi arasında. Özellikle küçük bebeği olan annelerin miniklerine yaptığı mamaları ve çorbaları muhafaza etmesi konusunda Contigo termoslar yardımcı oluyor.

Hacmi geniş olan Contigo’nun termal termosunun ısıyı tutabilme kapasitesi de oldukça yüksek. BPA içermeyen bu termosun kapasitesi tam 1200 ml’dir. Termosun yapımında kullanılan malzemeler çelik gövde, çift duvar yalıtımı ve paslanmaz çeliktir. Çift duvar yalıtımı sayesinde ısı kaybını uzun süre önler.

  • Sıcak tutma süresi: 35 saat
  • Soğuk tutma süresi: 60 saat

Özellikle kamp gibi uzun sürecek etkinlikler için idealdir. Ayrıca sızdırmayan kapak teknolojisi sayesinde kullanıcılarını mutlu eder. Sıcak tutma kapasitesi oldukça yüksek olan Contigo her zaman tercih edilebilir.

Contigo Westlop Termos Bardak

Günlük hayatta kolayca kahvenizi yanınızda tutabileceğiniz bu termos bardak hayatınızı kurtaracak. Kısa süreli aktivitelerinizde kahvenizi yanınızdan ayırmak istemiyorsan Contigo’nun bu harika Termos bardaklarına göz at. Sıcak tutma süresi ile bir gününü kolayca atlatabilirsin.

  • Sıcak tutma süresi: 5 saat
  • Soğuk tutma süresi: 12 saat

Bardak formatında kullanabileceğin mini bir termostan daha ne bekliyorsun? Kolay tutma ve taşıma özelliği olan Contigo Westloop Termos Bardaklar tek el kullanımına uygundur. Vakumlu yalıtım teknolojisi ile üretilmiştir. Kahve içmek için yalnızca tuşa basmanın yeterli olduğu bu ürün tüm Contigo ürünlerinde olduğu gibi sızdırmaz kapak teknolojisiyle üretilmiştir.

Termosların hepsi aynı saat mi sıcak tutar?

Biz yukarıda Contigo’nun bir termos ve bir bardak termosu modelini ele aldık. Ancak her termos ve bardak için ısıyı tutma kapasitesi aynı değildir. Aynı markanın farklı modelleri arasında da farklılık bulunmaktadır. Özetle, termosların hepsi aynı sürelerde sıcaklığı korumaz. Büyüklük veya model değişiklikleri, termosun sıcak/soğuk tutma süresini doğrudan etkiler. 

Su şişesi olarak tasarlanmış modeller soğuk tutma performansıyla ön plana çıkarken mug modellerinin hem soğuk hem de sıcak içeceklerde performanslı kullanıma olanak sağladığını görürüz. Bunun sebebi, termosun tasarımından kapak tasarımına kadar birçok değişkenin bir araya gelmesidir. 

Contigo Autoseal Su Şisesi soğuk içecekleri tam 28 saat muhafaza eder. Patentli Autoseal teknolojisi ile üretilmiştir. 720 ml hacme sahip bu su şişesini evde, ofiste veya spor yaparken kullanabilirsin. Su şişesi sınıfındaki bu ürünü sadece soğuk içecekler için kullanmanı öneririz. Eğer hem soğuk hem de sıcak içeceklerin için bir termos arıyorsan bu kullanım koşullarına uygun olarak üretilen modellere göz atmanı öneririz. 

Contigo 0.74 ml Termal Vakumlu Paslanmaz termos da aynı şekilde 35 saat sıcak 60 saat soğuk tutma özelliğine sahip. Contigo Byron Vakumlu Termos Matara 470 ml sıcağı 6 saat soğuğu 12 saat boyunca muhafaza edebiliyor. Contigo Pinnacle Vakumlu Matara 300 ml ise sıcağı 3-5 saat soğuğu 10-12 saat arasında muhafaza edebiliyor. Contigo Luxe Mavi Matara 360 ml ise sıcağı 3 saat soğuğu 10 saat koruyabiliyor. Contigo Byron Termos matara 590 ml sıcağı 7 saat soğuğu 18 saat tutabiliyor.

Tüm modeller arasında vakum teknolojisi en iyi ve gelişmiş olan 1.2 L Contigo Termal Termos’tur. Hem sıcağı hem soğuğu maksimum kapasiteyle muhafaza eder.

 

İlgili İçerikler

Stanley Travel Mug serisinin en büyüğü ile tanışın - Termos Dünyası
Stanley Travel Mug serisinin en büyüğü ile tanışın

Seyahat tutkunları, yoğun iş temposunda olanlar ve sıcak içeceklerini yanında taşımaya düşkün olanlar için yeni bir model var! Bugün Stanley Trigger...

Uykusuz Geceleri Geride Bırakın: Yetişkinlere Özel Hızlı Uyuma Sırları! - Termos Dünyası
Uykusuz Geceleri Geride Bırakın: Yetişkinlere Özel Hızlı Uyuma Sırları!

Günün stresi ve yoğunluğu sıklıkla uykusuz gecelere sebep olabilir, ancak iyi bir uyku kaliteli bir yaşamın temelidir. Yetişkinlere özel hızlı...

Doğa sever arkadaşlarınıza mükemmel bir hediye: Stanley Termos - Termos Dünyası
Doğa sever arkadaşlarınıza mükemmel bir hediye: Stanley Termos

Doğanın içinde kaybolmak, soğuk bir kış gününde sıcak bir içecekle kucaklaşmak kadar saf bir zevk sunar. Stanley termos bu anları daha...

Soğuk havaya meydan okumanızı sağlayacak enerji dolu kış içecekleri

Kış ayları geldiğinde, dışarıdaki soğuk sadece termometrelerde değil içimize de işleyen bir hale geliyor. Bu mevsimsel değişiklikle birlikte, içimizi ısıtmak ve...

Sepetim

Sepetinde ürün yok