Ücretsiz Kargo ve 12 Taksit İmkanı!

Sürdürülebilirlik

Termos Dünyası olarak sizleri gezegenimize sahip çıkmaya ve doğaya karşı olan sorumluluklarımızı yerine getirmeye davet ediyoruz. Dünyamız 7 milyardan fazla insana, sayısız hayvan ve bitki çeşitliliğine ev sahipliği yapıyor. Gelecek 30 yılda ise insan nüfusunun iki katına çıkması beklenmektedir. Bizlere ev sahipliği yapan ve hayatımızı güzelliklerle çevreleyen bu ihtişamlı gezegene karşı hepimizin görevleri olduğunu sizlere hatırlatıyoruz. Bugün sorumsuzca gerçekleştirdiğimiz eylemlerimizin gelecek nesilleri etkileyeceğini unutmayalım.

Doğaya Saygı

Dünya genelinde her yıl 800 bin Olimpik yüzme havuzunu dolduracak kadar; iki milyar tondan fazla çöp üretiliyor ve bunların sadece 16%’sı geri dönüştürülüyor. Dünya Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF) tarafından hazırlanan bir rapora göre Akdeniz'e dakikada 33 bin 880 plastik şişeye denk plastik atık karışıyor. Kıyılarına en fazla plastik atık vuran ülkelerin başında İtalya ve ardından Türkiye geliyor. Dünya genelinde 700'den fazla deniz canlısının plastik kirliliğinden olumsuz etkilenirken bir milyona yakın hayvan ve bitki türü yok olma tehlikesi ile karşı karşıya.

Gezegenimizin karşı karşıya olduğu bu tehlikenin sebebi bizim eylemlerimiz. Ancak, gezegenimizi korumak da yine bizim elimizde. Doğaya karşı sorumlu ve bilinçli davranarak, plastik atıkları azaltarak, gıda ve su israfının önüne geçerek ve karbon ayak izimizi azaltarak, kısacası daha bilinçli yaşayarak dünyamızı kurtarabilir ve gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya sunabiliriz. Sizleri dünyamızın içinde bulunduğu tehlikeli duruma karşı farkındalık sahibi olmaya ve bilinçli ve sorumlu hareket etmeye çağırıyoruz. Hep birlikte başarabiliriz!

Termos Dünyası, bu doğrultuda gezegenimizin geleceğine katkıda bulunmak için ‘Doğaya Saygı’ başlığı altında farkındalık yaratacak içerikler paylaşıyor. İş modelimizi doğaya saygı felsefesi ile şekillendiriyoruz. Sattığımız ürünlerden, paketleme ve kargo işlemlerine kadar bilinçli hareket ediyoruz. Sizlerden de satın aldığınız ürünlerin paketlerini geri dönüşüm kutularına atmanızı rica ediyor ve sizleri doğamıza hep birlikte sahip çıkmaya davet ediyoruz.

Aradığın termosu bulalım.

Sepetiniz