website Skip to content

⭐ Black Friday İndirmleri Başladı ⭐ Aynı Gün Teslimat ⭐

Termos çamaşır suyu ile temizlenir mi? Termos makinede yıkanır mı? - Termos Dünyası

Termos çamaşır suyu ile temizlenir mi? Termos makinede yıkanır mı?

Termoslar uzun süreli kullanımlar için tasarlanmış ürünlerdir. Günlük kullanıma uygun olarak hazırlanan termoslar, evde, ofiste ya da dış mekan kullanımlarımızda hayatımızın bir parçası haline gelmiştir. Taleplerimize ve tarzımıza uygun olarak sahip olduğumuz termoslar ile içeceklerimiz ve yiyeceklerimiz uzun süre ısısını koruyabiliyor. Bu yazımızda termos çamaşır suyu ile temizlenir mi? Termos makinede yıkanır mı? gibi sorularınızın cevabını bulacaksınız.

Bu blog yazısına özel indirim kodu: EN2021

Bu blog yazısını okuyorsan şanslısın çünkü bu yazıya özel termos indirimi mevcut! (Kısa süreliğine geçerlidir)

EN2021 kodunu kullanarak 20 TL indirimle termos sahibi olabilirsin. Aşağıdaki butona tıklayarak istediğin termosu seç, sepetine ekle ve ödeme sayfasında kodu kullan!

Termosları İncele

Uzun ömürlü olarak üretilen ve hayatımızın bir parçası haline gelmiş bu ürünler, her kullanımdan sonra temizlenmelidir. Temizliğin aksatıldığı durumlarda termos içi koku vb. ortaya çıkmakta olup, kullanıcılarını rahatsız eden sonuçlar doğurmaktadır. Bu tip sorunlar yaşamak için termosunuzu düzenli olarak temizlemeniz gerekmektedir.

İlginizi çekebilir: Stanley Termos nasıl temizlenir?

Termos çamaşır suyu ile temizlenir mi?

Hayatımız boyunca bedenimiz dahil olmak üzere sahip olduğumuz her şeyin uzun ömürlülüğünü korumak için uymamız gereken bazı kurallar vardır. Kendimize iyi bakmamız gerekiyor ki daha sağlıklı bir hayat sürelim. Arabamızın bakımlarını aksatmamamız gerekiyor ki bizi yarı yolda bırakmasın. Bulaşıkları tezgahın üzerinde çok biriktirmeyelim ki pislik içinde yaşamayalım… Bu liste uzar gider. Termoslarımız için de aynı mantık geçerlidir. Uzun süre boyunca performans kaybı olmadan kullanmak istediğimiz termosların temizliğini ihmal etmememiz gerekmektedir. Peki termos çamaşır suyu ile temizlenir mi?

Termoslar çok sağlam ürünler olsa da temizlik aşamasında asla çamaşır suyu kullanmamalısınız. Çamaşır suyu gibi sert kimyasallar, termosunuza ciddi manada zarar verebilir. Bu da ısı kaybı, sızdırma gibi problemlerin ortaya çıkmasını sağlar. Çamaşır suyu gibi sert kimyasallar termosunuzun boya kaplamasına, metal aksamına ve contalarına zarar vermektedir.

Diğer sorumuza geçelim. Termos bulaşık makinesinde yıkanır mı? Stanley uzun süredir sektörde bulunan, en bilindik termos markalarından biridir. Termoslarına ömür boyu garanti sunan Stanley termos, kullanıcı hatası durumlar dışında ömür boyu garanti hizmeti sağlamaktadır. Eğer termosunuzu çamaşır suyu ile temizler ve bu sebepten kaynaklı sorunlar yaşarsanız, garanti kapsamına girmeyeceğinizi unutmayın.

Termos üreticilerinin söylediğine göre termosların çoğu bulaşık makinesinde yıkanabilmektedir. Ürünü aldığınızda içinden çıkan kullanım talimatlarına göz atmayı unutmayın. Çıkan kullanım kılavuzunda ürünün nasıl kullanılacağı ve temizlenmesi gerektiği ile ilgili birçok bilgi yer almaktadır. Kılavuzda yazan parçaları makinede gönül rahatlığıyla yıkayabileceğiniz söyleniyor. Termosların geneline baktığımızda bu söylenenlerin büyük ağızlı termoslar için geçerli olduğunu görüyoruz. Eğer dar ağzı olan bir termosa sahipseniz elde yıkamanız gerekmektedir.

Kullanım kılavuzunda bulaşık makinesinde yıkanabilir ibaresi olan ürünleri, bulaşık makinesinin üst kısmında yıkamanız önerilmektedir. Ancak Termos Dünyası olarak kullanımı çok basit olan ve kısa süre içinde temizliği mümkün olan termosları elde yıkamanızı öneriyoruz. Her kullanımdan sonra düzenli olarak temizlik yaparsanız, bu maksimum bir dakikanızı alacaktır. Uzun ömürlü kaliteli bir termos deneyimi için temizlik kurallarına uymayı ihmal etmeyi unutmayın.

İlgili İçerikler

Stanley Travel Mug serisinin en büyüğü ile tanışın
Stanley Travel Mug serisinin en büyüğü ile tanışın

Seyahat tutkunları, yoğun iş temposunda olanlar ve sıcak içeceklerini yanında taşımaya düşkün olanlar için yeni bir model var! Bugün Stanley Trigger...

Uykusuz Geceleri Geride Bırakın: Yetişkinlere Özel Hızlı Uyuma Sırları!
Uykusuz Geceleri Geride Bırakın: Yetişkinlere Özel Hızlı Uyuma Sırları!

Günün stresi ve yoğunluğu sıklıkla uykusuz gecelere sebep olabilir, ancak iyi bir uyku kaliteli bir yaşamın temelidir. Yetişkinlere özel hızlı...

Doğa sever arkadaşlarınıza mükemmel bir hediye: Stanley Termos
Doğa sever arkadaşlarınıza mükemmel bir hediye: Stanley Termos

Doğanın içinde kaybolmak, soğuk bir kış gününde sıcak bir içecekle kucaklaşmak kadar saf bir zevk sunar. Stanley termos bu anları daha...

Soğuk havaya meydan okumanızı sağlayacak enerji dolu kış içecekleri
Soğuk havaya meydan okumanızı sağlayacak enerji dolu kış içecekleri

Kış ayları geldiğinde, dışarıdaki soğuk sadece termometrelerde değil içimize de işleyen bir hale geliyor. Bu mevsimsel değişiklikle birlikte, içimizi ısıtmak ve...

Sepetim

Sepetinde ürün yok