website Skip to content

⭐ Black Friday İndirmleri Başladı ⭐ Aynı Gün Teslimat ⭐

Stanley Termos Kaç Saat Sıcak, Kaç Saat Soğuk Tutar? - Termos Dünyası

Stanley Termos Kaç Saat Sıcak, Kaç Saat Soğuk Tutar?

Bu makalemizde 18/8 çelik paslanmaz çelikten üretilen Stanley termos kaç saat sıcak, kaç saat soğuk tutar gibi yalıtımla ilgili detaylı bilgiler vereceğiz. Tüm termosları BPA'sız olan Ecycle tescilli ve %100 geri dönüşümden oluşan plastik karışımı üretim gerçekleştiren Stanley termosları, günümüzde en çok tercih edilen termos markalarından birisidir.

Bu blog yazısına özel indirim kodu: EN2021

Bu blog yazısını okuyorsan şanslısın çünkü bu yazıya özel termos indirimi mevcut! (Kısa süreliğine geçerlidir)

EN2021 kodunu kullanarak 20 TL indirimle termos sahibi olabilirsin. Aşağıdaki butona tıklayarak istediğin termosu seç, sepetine ekle ve ödeme sayfasında kodu kullan!

Termosları İncele

Termostaki iç ve dış duvar arasında bulunan havanın ortadan kaldırılması sayesinde vakum yalıtımı oluşturulur. Bu tipteki bir termal izolasyon, hava geçirmeyen dış katman, vakumlu iç katmanın sarmasından kaynaklı oluşur. Vakumlu bir bölge yaratmak ise, ısının geçiş için kullanmış olduğu hava molekülleri olmadığı için ısı enerjisinin transferine engel olmaktadır. Peki paslanmaz çelik gövdeye sahip olan, sızdırmayan, BPA içermeyen ve ömür boyu garantili olan Stanley termos kaç saat sıcak, kaç saat soğuk tutar, gelin hep birlikte detaylı bir şekilde inceleyelim.

Stanley Termos Kaç Saat Sıcak Tutar?

Stanlay termos markasının diğer markalardan eşsiz kılan pek çok özelliği bulunmaktadır. Stanley termos kaç saat sıcak tutar sorusunun cevabı aslında termostan termosa değişkenlik göstermektedir. Genel olarak baktığımız zaman 48 saate kadar sıcak tuttuğu kanıtlanmıştır. Vakum insulasyon ve çift duvar konstrüksiyonu sayesinde Stanley termoslar ısı kaybetmemektedir. 32 saate kadar içecekleri sıcak tutan Stanley, dayanıklı olmasından dolayı şöhret yapmıştır.

stanley termos kaç saat

Buna en güzel örneklerden birisi ise Stanley 1.9 lt termos olabilir. Stanley termos 1.9 lt’yi inceleyecek olursak; paslanmaz çelik gövde klasik bir şekilde yine mevcut. Çift duvar yalıtımı bulunuyor. 2,8 kg ağırlıkta olan bu termosun, 48 saat kadar sıcak tutma imkanı bulunuyor. İnanılmaz öyle değil mi?

Stanley Termos Kaç Saat Soğuk Tutar?

Vakum insulasyon ve çift duvar kontrüksiyon ile birlikte içeceklerinizi 32 saate kadar sıcak tutan termos modelleri bulunuyor. Elbette yine termos modeline göre değişkenlik gösteriyor. Örneğin Stanley Termos 0.47 lt 15 saat sıcak ve soğuk tutabiliyor. Buz takviyesi yapıldığı zaman ise 48 saate kadar soğuk tutabiliyor. Buz takviyesi olmadan daha uzun süre boyunca soğuk tutan bir termos modeli bakacak olursak yine en iyi örnek Stanley 1.9 lt termos olacaktır. Stanley'in en çok satan termosları arasında bulunan bu termos modeli, 48 saat kadar soğuk tutabiliyor. Aynı zamanda buz takviyesi ile bu süreyi 10 güne kadar çıkarabiliyorsunuz. Daha ne olsun?

Olay Çift Kat Duvar Yalıtımında!

Stanley termoslarda bulunan çift kat duvar yalıtımı, hem iç hem de dış duvara sahiptir. Haliyle içecekler, tek duvarlı ürünlere göre daha uzun süre boyunca hem sıcak hem de soğuk bir şekilde muhafaza edilmektedir. Bununla birlikte aynı zamanda termos dışında oluşabilecek terlemelerde önlenmektedir.

Vakumlu termoslardan en iyi şekilde verim almanın yolları da var elbette. Sıcak veya soğuk musluk soyu doldurarak termosunuza yemek veya içecek koymadan önce soğutmanız veya ısıtmanızı öneririz. Örneğin evden çıkmadan önce Moccamaster ile harika bir kahve demlediniz ve dışarı çıkacaksınız. Kahveniz demlendiği sırada termosunuzu sıcak bir su ile doldurun ve 5 dakika kadar bekletin. Kahveniz demlendikten hemen sonra termosunuzdaki sıcak suyu boşaltın ve üzerine demlediğiniz kahveyi koyun. Böylelikle hem daha uzun süre sıcak tutabilir, hem de kahvenizi daha sıcak bir şekilde yudumlayabilirsiniz.

İlgili İçerikler

Stanley Travel Mug serisinin en büyüğü ile tanışın - Termos Dünyası
Stanley Travel Mug serisinin en büyüğü ile tanışın

Seyahat tutkunları, yoğun iş temposunda olanlar ve sıcak içeceklerini yanında taşımaya düşkün olanlar için yeni bir model var! Bugün Stanley Trigger...

Uykusuz Geceleri Geride Bırakın: Yetişkinlere Özel Hızlı Uyuma Sırları! - Termos Dünyası
Uykusuz Geceleri Geride Bırakın: Yetişkinlere Özel Hızlı Uyuma Sırları!

Günün stresi ve yoğunluğu sıklıkla uykusuz gecelere sebep olabilir, ancak iyi bir uyku kaliteli bir yaşamın temelidir. Yetişkinlere özel hızlı...

Doğa sever arkadaşlarınıza mükemmel bir hediye: Stanley Termos - Termos Dünyası
Doğa sever arkadaşlarınıza mükemmel bir hediye: Stanley Termos

Doğanın içinde kaybolmak, soğuk bir kış gününde sıcak bir içecekle kucaklaşmak kadar saf bir zevk sunar. Stanley termos bu anları daha...

Soğuk havaya meydan okumanızı sağlayacak enerji dolu kış içecekleri

Kış ayları geldiğinde, dışarıdaki soğuk sadece termometrelerde değil içimize de işleyen bir hale geliyor. Bu mevsimsel değişiklikle birlikte, içimizi ısıtmak ve...

Sepetim

Sepetinde ürün yok