Skip to content

⭐ Aynı Gün Teslimat ⭐ ⭐ İkinci Ürüne 30₺ İndirim ⭐

Stanley Adventure Vakumlu Termos 1 L ile Stanley Klasik Paslanmaz Çelik Termos 1 L arasındaki fark nedir?

Stanley Adventure Vakumlu Termos 1 L. ile Stanley Klasik Paslanmaz Çelik Termos 1 L. arasındaki fark nedir? Hangisi daha iyi?

Stanley termos modelleri arasında zaman içerisinde ortaya çıkan ihtiyaçlara göre farklılıklar olmuştur. Bazen de iki termos modeli arasında yalnızca küçük çaplı tasarım farklılıkları vardır. Bu tip durumlarda hangi ürünü tercih edeceğimize karar vermek bazen çok güç bir hal alabiliyor. Ancak bu marka altında üretilen hiçbir termos modelinin kalitesi diğerlerinden daha düşük değildir. Stanley tüm ürünlerine %100 garanti ve ömür boyu kullanım taahhüdü verir. Çünkü bütün termoslar olması gerektiği gibi çalışır, sızdırmaz ve üretim tekniği açısından birbirlerinden farklı değildir.

Stanley termosları arasında bulunan üretim farklılıkları kullanıcıların tercihlerine sunulmuştur. Genellikle klasik birkaç renkte termos üreten Stanley, bazı serilerde yeni ve farklı renkler ortaya koymaya başlamıştır. Stanley termosları arasında kullanım ihtiyacına göre ürün tercih edebilirsiniz. Örnek olarak söylemek gerekirse uzun yolda kalabalık bir ekiple seyahat edecekseniz araç bardak tutuculara uygun ergonomik tasarımlı termosları tercih edebilirsiniz. Hafta sonu kampı için termos kullanacaksanız kulplu ve taşıması kolay termosları tercih edebilirsiniz. Kamp şartları için üretilen termosların zorlu koşullara dayanıklılığı daha fazladır.

Biz bu yazıda sizler için Stanley markasının ürettiği iki farklı termos modelini inceledik. Stanley Adventure Vakumlu Termos 1 L ile Stanley Klasik Paslanmaz Çelik Termos 1 L arasındaki farklar nelerdir, hangi şartlar için hangisi tercih edilebilir konusunda bir yol haritası çizdik. Termos almaya niyetli ancak kararsızsanız yazıyı okumaya devam edin.

Stanley Adventure Vakumlu Termos 1 L. 

Stanley Adventure Vakumlu termos, markanın en sağlam ve dayanıklılarından bir tanesidir. Ergonomik yapısıyla kolayca tek elle kavranabilir ve taşınabilir. Özellikle düz yapısı araç içerisinde kullanıma uygundur. İster yanınızdakilere kapağı vasıtası ile ikram edin ister hepsini kendiniz için bu termos tam bir yol arkadaşı!

Tüm Stanley modelleri incele

Stanley Adventure termoslar sahip olduğu vakum teknolojisi sayesinde içerisindeki içecekleri sıcak veya soğuk demeden tam 24 saat boyunca muhafaza edebilir. Bu süre zarfında içeceklerin ısısında herhangi bir değişme olmaz. Sıcaklar sıcak olarak soğuklar da soğuk olarak beklemeye devam eder.

Bu termosun içerisinde soğuk bir içecek bekletecekseniz ekstra buz takviyesi ile tam 120 saat boyunca içeceğinizi bekletebilirsiniz.

 • Yeşil
 • Beyaz

Renk seçenekleri ile tam bir klasik severlere uygun tasarlanmış termostur. İster doğanın renkleriyle bütünleşecek yeşili, isterseniz beyazın asaletini tercih edebilirsiniz.

Çift duvar yalıtıma sahip olan bu termos günlük kalabalık tüketim için oldukça idealdir. İster mesai arkadaşlarınızla birlikte kahvenizi yudumlayın, ister tek başınıza içerisinde çayınızı muhafaza edin. Tercih tamamen sizin kullanım amacınıza göre değişir. Ancak nerede ve kaç kişi kullanırsanız kullanın bu üründen asla pişman olmayacaksınız.

 • Hacim: 1 L.
 • Ağırlık: 639 gr.
 • Boyut: 9.4 x 10 x 29,5 cm.

Büyük hacimli olmasına rağmen ağırlık olarak hafif olması termosun günlük kullanımda her yere taşımanızı kolaylaştırıyor.

Stanley Klasik Legendary Termos 1 L

Stanley ailesinin en sık tercih edilen ve zorlu koşullara dayanıklı olan üyelerinden bir tanesi… Özel kulplu taşıma sistemi sayesinde dağda, bayırda, ormanda her yerde gönül rahatlığıyla kullanılabilen termos…

 • Lacivert
 • Yeşil
 • Siyah

Renk seçenekleri ile kampçıların beğenisine çıkıyor! Hem sıcak hem soğuk içecekleri tam 24 saat boyunca muhafaza edebiliyor. Hafta sonlar bir günlük yapacağınız kamp dahil olmak üzere tüm dış mekan etkinliklerinizde yardımına ihtiyaç duyacağınız yol arkadaşınız. Soğuk içecekleri buz takviyesi ile tam 96 saat boyunca muhafaza edebiliyor. Stanley tüm ürünlerinde olduğu gibi bu termos için de ömür boyu kullanım garantisi veriyor. Paslanmaz çelik yapısı sayesinde nesilden nesile aktarılarak yıllar boyunca kullanılabilen ender ürünlerin arasında yerini alıyor. Bu termosun içerisinde su, çay, kahve, bitki çayı gibi birçok içeceği muhafaza edebilirsiniz.

Tasarım şıklığı ve renk seçenekleri ile kullanıcılardan ilgi gören termosun boyutları ise;

 • Hacim: 1 L.
 • Ağırlık: 807 gr.
 • Boyu:t 9.9 x 12 x 35,8 cm.

Ağırlığı kendi sınıfındaki diğer termoslardan biraz fazla olsa da bu farklılık taşıma kulpu sayesinde ortaya çıkıyor.

Hangisi daha iyi? Hangisini tercih etmeliyim?

Stanley termosları arasındaki incelemeyi her ürüne tek tek bakarak yaptık. Temel çalışma prensipleri aynı olan termoslar arasında birtakım performans farklılıkları ön plana çıktı. Stanley Adventure 639 gr daha hafif ağırlığı ile soğuk içecekleri daha uzun süre tam 120 saat koruyabiliyor. Stanley Klasik 1 L ise taşıma kulpu sayesinde 807 gr ağırlığa sahipken buz takviyesi ile maksimum 96 saat boyunca soğuk içecekleri muhafaza edebiliyor. Performans kıyaslaması ile Stanley Adventure sanki bir adım dana öne çıkıyor.

Bunun haricinde tasarım ve renk seçenekleri farklılığı ile kullanıcıların karşısına her ikisi de farklı özellikleri ile çıkıyor. Stanley Adventure ergonomik yapısı ile günlük kullanımları için idealken, Stanley Klasik zorlu koşullar ve doğa sporları için daha uygun gözüküyor.

Bu yazı ile iki termosun çalışma performanslarını ayrıntılı olarak inceledik. Stanley Adventure’nin günlük kullanımlar için daha iyi performans gösterdiğini hep birlikte gördük. Yine de aklınıza takılan herhangi bir soru işareti olduğunda bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Biz yazıyı burada sonlandırırken herkese iyi günler dileriz.

İlgili İçerikler

Kurumsal Hediyeler için Termos Önerileri
Kurumsal Hediyeler için Termos Önerileri

Kurumsal hediye olarak tercih edilebilecek en iyi termos modelleri  Firmaların kurumsal hediyeler için en çok tercih ettikleri ürünlerin başında termos...

Stanley The Artisan Serisi İnceleme
Stanley The Artisan Serisi İnceleme

Stanley The Artisan Serisi Ürün İncelemeleri Stanley yeni The Artisan serisi retro çizgileri ile adeta zamanda yolculuğa çıkarıyor. Stanley Milestones...

Stanley Adventure To-Go Yemek Termosu incelemesi - Termos Dünyası
Stanley Adventure To-Go Yemek Termosu incelemesi

The Adventure To-Go Food Jar, modern tasarımıyla ve dayanıklı performansıyla öne çıkıyor. İzolasyonlu ve sızdırmaz olan bu yeni ürünler, çantanızın...

Stanley 0.53 Yemek Termosları Arasındaki Farklar - Termos Dünyası
Stanley 0.53 Yemek Termosları Arasındaki Farklar

Stanley markasının güvenilirliği ve kalitesiyle öne çıkan iki özel modeli, Stanley Adventure 0.53 Paslanmaz Çelik Vakumlu Yemek Termosu ve Stanley...

Sepetim

Sepetinde ürün yok