website Skip to content

⭐ Black Friday İndirmleri Başladı ⭐ Aynı Gün Teslimat ⭐

Ege en iyi kamp mekanları - Alternatif Ege Kamp Rotaları

Ege’de en iyi kamp mekanları - Alternatif Ege Kamp Rotaları

Havaların ısınmasıyla yaz güneşi hepimizin içini cıvıl cıvıl yapmaya başladı. Ege en iyi kamp mekanları blog yazımızda, kamp turunuz için alternatif ege kamp rotaları hazırladık. Şimdiden çadırını ve ekipmanlarını alan kampçılar hafta sonları çadırlarını kurmaya başladı. Türkiye kamp yapmak açısından kampçılara sonsuz mekân sunan eşsiz bir ülke konumunda. Her bölgenin kendine has özelliklerle donatılmış birbirinden özel ve güzel kamp mekanları var. Ancak biz baharın gelişiyle içimizi açan bu günlerde Ege’de bulunan en iyi kamp mekanlarını sizler için araştırdık.

Ege bölgesi hepimizin çocukken öğrendiği dağların denize dik uzandığı girintili çıkıntılı bir bölgedir. Bu coğrafi yapısı sayesinde kıyı şeridi toplamda çok uzundur ve birbirinden eşsiz koy ve körfezleri vardır. Bu coğrafi yapı sayesinde turizmin başlıca cenneti olan Ege’de birbirinden güzel kamp alanları mevcuttur. Ege en iyi kamp mekanları yazımızda keşfedeceğiniz yeni kamp noktalarıyla, seyahatinizin en karmaşık süreci olan "nereye gitsek?" aşamasını geçmenizde yardımcı olabilirsek ne mutlu bize. 

Çadırı ve diğer ekipmanları yükleyip Ege’de baştan başa dolaşarak kamp yapmaya ne dersiniz? Hayali bile her kampçıyı heyecanlandıracak cinsten. Her gün bir başka koyda veya tepede uyumak sabah erken saatlerin enerjisiyle güne başlamak yaz tatili için en güzel alternatif önerilerden bir tanesi.

Siz de otel tatillerinden ve kalabalık turistlerin olduğu mekanlardan sıkılmış ve kaçmak istiyorsanız Ege’de en iyi kamp mekanları önerilerimize bir göz atın. Birbirinden eşsiz güzellikte kıyılara sahip Ege Bölgesinde kendinizi kaybedeceksiniz…

Ege bölgesinde yalnızca kamp alanlarında konaklamak mecburiyetinde değilsiniz. Yolda giderken hoşunuza giden bir yere aracı çekip çadırı kurabilirsiniz…

Ege Bölgesi kamp noktaları

Ege’de kamp noktalarını arıyorsanız biz sizler için bir derleme yaptık. Ege bölgesi kamp noktaları konusunda en çok tercih edilen kamp noktalarını belirledik. Ve Ege en iyi kamp mekanları yazımızı bu şekilde oluşturduk. Yaz ayları boyunca cıvıl cıvıl ve hareketli olan bu bölgelerde dilediğiniz kadar çadırınızı kurup kamp atabilirsiniz. Ege’nin sıcak ve hareketli yaz akşamlarında yeni ve farklı insanlarla tanışıp arkadaş çevrenizi de hiç ummadığınız kadar genişletebilirsiniz. Unutmayın her kamp yeni bir deneyimdir ve her kamp insan hayatına birçok güzellikler katar. Siz de bu yaz Ege’nin bu güzelliklerinden mahrum kalmamak için ekipmanlarınızı hazırlamaya başlayın. Sıkı ve eğlenceli bir kamp macerasına hazır olun. Ege’nin birbirinden güzel kamp noktalarında duraklayarak Ege denizinin tadını baştan başa çıkarın.İşte alternatif Ege Bölgesi kamp noktaları:

fethiye kabak koyu

1) Fethiye Kabak Koyu

Muğla Ege ile Akdeniz’in kesiştiği noktada bulunan tatil için cennet illerden bir tanesi. Kıyı şeridinin coğrafi yapısı sayesinde her ilçesi ayrı bir dünya. Birbirinden ünlü tatil mekanları içerisinde son yıllarda popüler olanlardan bir tanesi Fethiye’de bulunan Kabak Koyu. Daha çok butik otellerle hizmet veren kabak koyunda çadırınızı bir yere kurabilir ve kuş bakışı olarak bu koyun manzarasını izleyebilirsiniz. Kabak koyuna yakın olan popüler mekanlar arasından Kelebekler Vadisi ve Faralya’da da sıra ile birer gece kamp atabilirsiniz. Kamp tatili sayesinde hem Muğla’nın en güzel yerlerinin tadını çıkaracak hem de ekonomik olarak cebinizi yormamış olacaksınız.

2) Boncuk Kamp Alanı

Kamp rotamıza Muğla ile devam ediyoruz. Gökova Körfezi’nde bulunan bu kamp alanı denize sıfır olması sebebiyle kampçıların tercihleri arasına girmeyi başarmış. Boncuk Kamp Alanı, kamp alanı olarak kampçılara hizmet vermektedir. İçeride ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz işletmeler mevcuttur. Kendi ekipmanlarınızla gidebilir veya tesisten kiralayabilirsiniz. Boncuk kamp alanı girişte ücret talep edilen kamp alanlarından birisidir.

Denize sıfır olan bu kamp alanı bölgenin bitki örtüsünü de kampçıların gözleri önüne seriyor. Dilerseniz kıyıda dilerseniz kızılçam ağaçları arasında çadırınızı kurabilirsiniz.

3) Kula Peri Bacaları Kamp Alanı

Bu kez rotayı kıyı şeridinden uzaklaştırıyoruz. Ege bölgesinin iç tarafında yer alan Manisa’dan bir kamp alanı önerisinde bulunuyoruz. Bölgenin volkanik yapısı sebebiyle oluşmuş kula volkanları arasında kamp deneyimlemek oldukça heyecan verici olacaktır. Yüzyıllar öncesinde yer yüzüne çıkmış olan volkan tüflerinin enteresan yapısını inceleyerek kamp yapmak heyecanınızı biraz arttırabilir. Ancak korkmanıza gerek yok bölgede aktif bir yanardağ bulunmadığı için siz çadırınızın içerisinde mışıl mışıl uyurken etrafa yanardağ lavları gelmeyecektir : )

ulubey kanyonu - tekbaşınadaolur

4) Ulubey Kanyonu

İç kesimlere girmişken bu kez de Uşağa gidiyoruz. Uşak ili içerisinde yer alan Ulubey Kanyonu dünyanın en uzun 2.kanyonudur. Kanyonlar çok eski zamanlarda akarsular tarafından oluşturulmuştur. Bugün derin birer vadi görünümünde olan kanyonlar yukarıdan bakıldığında nefes kesen bir görüntüye sahiptir. Bir kanyonun heyecan verici duyguları arasında kamp yapmak isterseniz rotayı Uşak’ta bulunan Ulubey Kanyonu’na çevirebilirsiniz.

5) Kalyoncu Camping

Ege’nin incisi İzmir’e uğramadan yaşayamam diyenlerdenseniz Kalyoncu Kamp Alanına rotayı çevirip çadırı kurabilirsiniz. Çeşmeye yakın olan kamp alanı sayesinde istediğiniz zaman doğanın sessiz sakin huzuru içinde kalabilir istediğiniz zaman ise kalabalıklara karışabilirsiniz. Kalyoncu camping de giriş de ücret talep edilen kamp alanlarından bir tanesidir. Kalacağınız gün kadar girişte ücret ödemeniz gerekmektedir.

6) Teos Orman Kampı

Kamp önerilerine güzel İzmir’den devam ediyoruz. Sığacık Seferihisar mevkiinde bulunan Teos Orman Kampı hem mavinin hem de yeşilin iç içe bulunduğu kamp alanlarından birisidir. Seferihisar İzmir’in tatil için tercih edilen en güzel noktalarından birisidir. Seferihisar’da kamp attıktan sonra istikameti kuzeye çevirip hemen yukarısında bulunan Urla’dan devam edebilirsiniz.

Son olarak

Ege bölgesinde kamp alanları çok sayısızdır. Biz bu yazıda sizler için popüler olanları ve heyecan verici yeni rotaları tercih ettik. Kamp alanları içerisinde deniz kum güneş üçlüsünün keyfini çıkaracağınız yerlerle iç kesimlerde bulunan sıra dışı kamp alanlarını birlikte önerdik. Zaman zaman güneşin dayanılmaz olduğu günlerde kanyon gibi farklı mekanlarda da kamp yaparak tatilinizin seyrini değiştirebilirsiniz. Ege’de en iyi kamp mekanları hakkında epey bir konuştuk yeni kamp alanlarında görüşme dileğiyle şimdilik hoşça kalın… 

İlgili İçerikler

Stanley Travel Mug serisinin en büyüğü ile tanışın - Termos Dünyası
Stanley Travel Mug serisinin en büyüğü ile tanışın

Seyahat tutkunları, yoğun iş temposunda olanlar ve sıcak içeceklerini yanında taşımaya düşkün olanlar için yeni bir model var! Bugün Stanley Trigger...

Uykusuz Geceleri Geride Bırakın: Yetişkinlere Özel Hızlı Uyuma Sırları! - Termos Dünyası
Uykusuz Geceleri Geride Bırakın: Yetişkinlere Özel Hızlı Uyuma Sırları!

Günün stresi ve yoğunluğu sıklıkla uykusuz gecelere sebep olabilir, ancak iyi bir uyku kaliteli bir yaşamın temelidir. Yetişkinlere özel hızlı...

Doğa sever arkadaşlarınıza mükemmel bir hediye: Stanley Termos - Termos Dünyası
Doğa sever arkadaşlarınıza mükemmel bir hediye: Stanley Termos

Doğanın içinde kaybolmak, soğuk bir kış gününde sıcak bir içecekle kucaklaşmak kadar saf bir zevk sunar. Stanley termos bu anları daha...

Soğuk havaya meydan okumanızı sağlayacak enerji dolu kış içecekleri

Kış ayları geldiğinde, dışarıdaki soğuk sadece termometrelerde değil içimize de işleyen bir hale geliyor. Bu mevsimsel değişiklikle birlikte, içimizi ısıtmak ve...

Sepetim

Sepetinde ürün yok